مسابقه ماراتن.

اقایان با این مسائل خام نشوید . اگر قرار است در مورد ایران نیز نسخه عراق مصرف شود باید گفت کور خوانده اید . تفاوت وحشتناکی بین عراق و ایران است .


از هر حیث و از هر زمینه که بنگریم خواهید دید که عراق به هیچ عنوان نه از حیث نیروی انسانی و نه از نظر اقلیم و نه از نظر نوع حکومت و نه از هیچ حیث دیگری مشابه ایران نبوده است .

و از همه مسائل گذشته تشکیل اجماع جهانی بر علیه ایران به مشابه اجماع جهانی بر علیه عراق امکان پذیر نیست . چرا که بعد از فتح عراق نیز شما شرمنده شدید و از نیافتن سلاح های کشتار جمعی لکه ننگ تاریخی را علی رغم برکناری یکی از خطرناکترین دیکتاتورهای جهان بر کارنامه خود وارد کردید .

از طرف دیگر نیروی عمل گرای نظامی آمریکا با هر وسعت و قدرت رزمی در طول حیات ننگین خود وسعت جبهه ای مشابه ایران را تجربه نکرده است . و یقینا این نیرو که با کمترین خسارت شکننده و از هم گسسته می شود بهانه کافی برای رزم در چنین جبهه گشترده ای را نخواهد داشت . و بطور یقین با هرج و مرج مواجه خواهد شد .

یعنی به عبارت ساده تر شاید پای یک سرباز امریکایی به خاک ایران باز شود . اما یقینا هیچ تضمینی برای خروج سالم از ایران نخواهد داشت .

عراق پس از جنگ نفت هدف شدیدترین تحریم های ممکنه قرار گرفت و جهان به منظور جلوگیری از قحطی و نیستی در این کشور سیاست نفت در برابر غذا را برایش به اجرا گذاشت و حتی هیچ فرصتی برای اثبات خود به مدت 10 سال نیافت . این در حالی است که در تمام مدت تحریم ایران و سال های قبل از آن یعنی پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق ، ایران همواره به تحکیم مواضع دفاعی خود پرداخته است . تا جایی که از حیث تولید سلاح به جمع کشورهای صادرکننده سلاح پیوسته است .

عراق آخرین توان دفاعی اش یک موشک های روسی با برد 150 کیلومتر بود نیز قبل از شروع حمله ارتش امریکا توسط تیم های خلع سلاح سازمان ملل اسقاط و تخلیه کامل نظامی شد . این در حالی است که ایران از بعد تولید موشک های قاره پیما و خانواده شهاب از سالیان پیش به خودکفایی کامل رسیده و در تولید نسل های پیشرفته این موشک به موفقیت کامل رسیده است .

در همین حیث در حال حاضر کلیه شهرهای اسرائیل – لندن – پاریس – دهلی نو – و فواصل مشابه از خاک ایران در تیرس این موشک های ویرانگرند .

عراق در باب نیروی نظامی به فلاکت محض رسیده بود به گونه ای که مانور نیروهای ترکیه در خاک خود و در مجاورت خاک عراق سبب تسلیم شدن مرزبانان عراقی شد. درحالی که نیروهای نظامی ایران به جرات می توان گفت آماده ترین نیروی رزمی در تمام خاورمیانه می باشند .

عراق برای ایجاد چالش در روند جنگ هیچ دسترسی به منابع نداشته ولی با این حال اسکلت این کشور برای مدت نزدیک به دوماه هدف انواع بمب و موشک و راکت و در راس آن بمباران های ضد بشری توسط هواپیماهای بی 52 قرار گرفت و بعد از آن بود که شهامت حضور نیروی دریایی و زمینی امریکا در خاک عراق فراهم شد . حال برای بمباران خاک وسیع ایران چه میزان زمان نیاز دارید ؟ !

این پاسخ را با درنظر گرفتن اعتراضات مردم جهان به دلیل عدم دسترسی به منابع انرژی در حواشی خلیج فارس مستدل پاسخ دهید !

چرا که به یقینا با اولین جرقه جنگ هیچ پالایشگاهی نیست که در آتش نسوزد و هیچ نفتکشی نیز در سطح منطقه نخواهد بود مگر آنکه به زیر آب رفته باشد .

و آخرین سلاح ایران را نیز در نظر داشته باشید که فرجام کسانی که قصد تجاوز به این مرز و بوم را داشته اند جز خفت و خاری نبوده است و یقینا هیچ چیز مانند جنگ نمی تواند ملت ایران با وجود چند قومیتی متحد سازد و روحیه ملت را بروید در بحران های مختلف چه در جنگ و چه در زلزله بار دیگر مطالعه کنید . از سویی نیز برای فتح ایران بر روی سربازان بزدل خود که از ترس هواپیمای مسافربری و یا قایق ماهیگیری را هدف قرار میدهند هرگز حساب نکنید .

از همه مهمتربه فکر مهار سیل عظیم مادران داغدار امریکایی در مقابل کاخ سفید باشید . و کاری نکنید که نیکسون وار دیوانه از دنیا بروید .

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1391/06/23ساعت 2400 توسط  (علی دوست شما)  |  نظر بدهید      

/ 0 نظر / 5 بازدید