شکست هجوم قایق های جنگی سعودی به عدن

شکست عربستان در هجوم گسترده با تعداد زیادی شناور و قایقهای جنگی به عدن ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این عملیات بیش از 50 قایق و شناور جنگی عربستان شرکت داشتند که تعداد زیادی از آنها هدف قرار گرفت و شماری از نیروهای آل سعود کشته شدند . یک شناور هم به تصرف نیروهای مردمی یمن در آمد و تعدادی از مهاجمان اسیر شدند . این دومین هجوم دریایی عربستان در چند روز گذشته به عدن است که با شکست مواجه می شود .

 حدود چهل روز از تجاوز عربستان به یمن می گذرد اما همچنان مجامع بین المللی به سکوت خود در قبال جنایات سعودی ها ادامه می دهند. شماری از شهروندان یمنی در حمله هواپیماهای سعودی به استان إب، شهید و زخمی شدند. استان های صنعا و صعده نیز دیشب و امروز هدف حملات هوایی عربستان قرار گرفته است. مناطق مرزی استان صعده علاوه بر حملات هوایی، هدف آتشبار توپخانه ارتش سعودی نیز قرار دارد. در حملات محور سعودی ـ آمریکایی به یمن که از ششم فروردین، به بهانه بازگشت رئیس جمهور مستعفی، این کشور به قدرت آغاز شده، تا کنون هزازان غیر نظامی از جمله صدها زن و کودک بی دفاع شهید و زخمی شده اند .

****
رژیم سعودی جرأت هلی برن نیرو دریمن ندارد    
سخنگوی جنبش انصارالله یمن با اشاره به خبر دیروز مبنی بر هلی برن 200 کماندو سعودی به یمن گفت: هدف از دامن زدن به شایعات مربوط به پیاده کردن نیروهای سعودی در عدن برای بالا بردن روحیه تروریستهای القاعده است. وی تاکید کرد سعودیها جرات چنین کاری را ندارند.   

 محمد عبدالسلام گفت: اخبار منتشر شده درباره هلی برن نیروهای سعودی در یمن به هیچ وجه صحت ندارد و صحبتهای این چنینی با هدف بالا بردن روحیه عناصر القاعده بعد از دریافت ضربات درد آور اخیر است.

عبدالسلام تاکید کرد اوضاع میدانی در عدن تحت کنترل ارتش ، نیروهای امنیتی و کمیته های مردمی است.
این خبر درحالیست که  سازمان ملل هشدار داد در پی بمباران زیرساختهای یمن و پایان یافتن ذخایر سوخت و غذا، اوضاع یمن تا چند روز دیگر در آستانه فروپاشی کامل است .

یوهانس ون در کلاو هماهنگ کننده امور بشردوستانه  سازمان ملل در یمن گفت: خدمات مربوط به بهداشت ، غذا و آب به سبب نرسیدن سوخت متوقف شده است.

وی خاطر نشان کرد محاصره یمن عواقب ناگواری در خصوص  ارسال کمکهای انسان دوستانه خواهد داشت.

/ 0 نظر / 22 بازدید