شش باور اشتباه درباره اینترنت

۱ - مک ویروسی نمی‌شود

سال‌ها اپل از طریق وب‌سایت خود ادعا کرد کامپیوترهایش از سیستم‌عامل‌های تحت ویندوز بهترند چرا که به ویروس آلوده نمی‌شوند. اما زمان گذشت تا در ماه ژوئن امسال اپل مجبور به روزرسانی وب‌سایت خود در بخش مربوط به ویروس‌ها و بدافزارها شد. این وب‌سایت ادعای سابق خود را نیز حذف کرد. کارشناسان امنیت اعلام کردند که ۶/ ۲ درصد از مک‌بوک‌ها که یک آنتی‌ویروس مشترک را دانلود کرده بودند، آلوده به ویروس شده بودند.

۲ - هرچه مگاپیکسل‌های دوربین بیشتر، بهتر

وقتی از گوینده‌های چنین جمله‌ای پرسیده می‌شود چرا این اعتقاد را دارند، معمولا فکری می‌کنند و جوابی می‌دهند که قانع‌کننده نیست. بالاتر بودن مگا پیکسل برای وقتی بهتر است که می‌خواهید عکس‌هایی در سایز بزرگ داشته باشید وگرنه در اندازه‌های معمولی مگاپیکسل به اندازه کیفیت لنزهای دوربین و سنسورهای نور اهمیت ندارد. بنابراین دوربین یا گوشی همراه خود را تنها بر اساس تعداد بیشتر مگاپیکسل انتخاب نکنید.

۳ - بستن اپلیکیشن‌ها، باتری آیفون را حفظ می‌کند

برای مدت‌ها برداشت عمومی این بود که برای حفظ باتری آیفون و ارتقای طول عمر آن باید همه اپلیکیشن‌هایی را که از آنها استفاده نمی‌کنیم ببندیم. اما آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که با دو بار کلیک بر دکمه خانه (دکمه دایره‌ای شکل پایین آیفون) دیده می‌شوند (که همان اپلیکیشن‌های بی‌استفاده بازمانده شما هستند) هیچ ارتباطی به طول عمر باتری‌ آیفون ندارند.

۴ - به برق ماندن لپ‌تاپ، از عمر باتری می‌کاهد

یک نگرانی عمومی وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از کابران فکر می‌کنند اگر لپ‌تاپ‌شان مدت‌ها به برق بماند باتری‌اش از بین می‌رود اما چنین چیزی درست نیست حتی احتمالا بهتر است که همیشه به برق باشد تا هر بار به صفر برسد و دوباره آن را به برق بزنید.

۵ - گذاشتن لپ‌تاپ بر پاها مردان را عقیم می‌کند

مشخص نیست چرا چنین چیزی در بین بعضی از مردان پذیرفته شده است که قرار دادن لپ‌تاپ موقع کار کردن بر روی پاها آنها را عقیم می‌کند. بعضی از مردان چنان این مسئله را پذیرفته‌اند که نه تنها خودشان از قراردادن لپ‌تاپ روی پاهایشان جلوگیری می‌کنند بلکه اگر ببینند کس دیگری نیز این کار را انجام داده فوری به او هشدار می‌دهند که این کار را انجام ندهد اما چنین چیزی درست نیست.

۶ - فیس‌بوک قرار است پولی شود

نه! وقتی کسی چنین چیزی را می‌گوید یا در فیس‌بوک خود می‌نویسد، باور نکنید. با مراجعه به مرکز کمک فیس‌بوک (Help Center) می‌بینید که در آن رسما از سوی فیس‌بوک اعلام شده که این ابرشبکه اجتماعی همواره رایگان بوده و همیشه رایگان باقی خواهد ماند.

منبع : تهران امروز

کدخبر: 5548 - تاریخ انتشار: ١٨ شهریور ١٣٩١،
/ 0 نظر / 3 بازدید