وقتی حقیقت چشم حسودان را کور می کند.

امرالله ایشلر در گفتگو با روزنامه الحیات مدعی شد: خسارتی که ایران به جهان اسلام وارد کرده، بیش از خسارت‌های رژیم صهیونیستی است.
به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران ؛ امرالله ایشلر مشاور ویژه "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه و نماینده پارلمان این کشور در مصاحبه با روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن، با حمله شدید به جمهوری اسلامی ایران مدعی شد خسارتی که ایران به جهان اسلام وارد کرد بیش از خسارتهایی است که رژیم صهیونیستی در طول ده ها سال به بار آورده است. 
وی در پاسخ به سؤالی درباره موضع ترکیه درخصوص بحران سوریه مدعی شد: ما به عنوان یک دولت از روز اول،  از ضرورت پاسخ به اراده ملت سوریه دفاع کردیم؛ اما متأسفانه دولت سوریه در شش ماه اول بحران به مشورتهایی که از روی دوستی به این کشور شد گوش نداد و هر جنایتی را در سوریه علیه بشریت، از جمله استفاده از سلاح شیمیایی مرتکب شد. 
امرالله ایشلر در ادامه ادعاهای خود گفت: ایران هرگونه کمکی را به نظام سوریه، از جمله فرستادن نیرو به این کشور انجام داد. ایران جایگاهش را در قلب ملتهای مسلمان از دست داده است. 
مشاور اردوغان در ادامه ادعاهای خود گفت: سیاست ایران که مبتنی بر بهره برداری از وضع کشورهای عربی در حال انقلاب است، آنچه را که اندیشمندان پیشتر اعلام کرده بودند ایران به دنبال صادر کردن انقلاب و ایجاد هلال شیعی است تأیید می کند. 
وی در ادامه ادعاهای افزود: ایران بار دیگر با کشاندن یمن به سوی جنگی داخلی و با کمک به حوثی ها، احساسات ملتهای اسلامی را جریحه دار کرد. 
مشاور ویژه رئیس جمهور ترکیه در ادامه ادعاهای خود گفت: با وجود این مسائل می توانیم بگوییم خسارتی که ایران به وحدت جهان اسلام وارد کرد، از تمامی حملات رژیم صهیونیستی بیشتر است

نظریه : آخه یکی به این تازه بدوران رسیده بگه اونیکه سوریه رو به این روز انداخت شما بودید نه ایران .کی از داعش حمایت کرد ؟کی جبهه النصره رو تقویت و ساماندهی کرد ؟ مقر اصلی دشمنان مردم سوریه ترکیه است.

اینها برای سرپوش گذاشتن به جنایات خودشان که از زمان عثمانی شروع شده بود و تا الان که در کشتار مردم سوریه و عراق و یمن ادامه دارد، باید به این اراجیف دامن بزنند تا جنایات خودشان پوشیده بماند.ولی اینها احمق هستند و متوجه نیستند که مردم دنیا بیدارند و با هوش تر سردمداران خودشان هستند و تشخیص می دهند کی در حق جهان عرب و اسلام خیانت کرده. ترکیه برای پیوستن به اروپا حاضر است همه مسلمانان را قربانی کند تا پاسخ مثبت دریافت کند.

/ 0 نظر / 26 بازدید