واکنش سپاه به بازرسی از مراکز نظامی کشور

"بوشهرنیوز" فرمانده نیروی هوا - فضای سپاه گفت: تحت هر عنوانی شامل بازرسی هماهنگ شده یا نشده پیرامون مراکز یا حتی هر فاصله و به هر شکلی آن را در حکم جاسوسی می دانیم و پاسخ آن سرب داغ است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار حاجی زاده در دیدار وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران به مناسبت روز پاسدار  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اجازه ندادن به بازرسی از مراکز نظامی و دفاعی کشور افزود: به تازگی در حاشیه مذاکرات می شنویم مسئله بازرسی مراکز نظامی و دفاعی را به بهانه مسئله هسته ای مطرح می کنند، ولی نمی دانند که روش های نفوذ و شیوه های موریانه ای آنها در نزد ایرانیان نخ نما شده و این درخواست غرب، در حقیقت درخواست جاسوسی رسمی در ایران است.
 
وی با اشاره به مصاف دیرینه ملت ایران با دشمنی های آمریکا و غرب گفت: همچنان با توطئه های آمریکا روبرو هستیم و امروز درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با آنها هستیم.
 
وی افزود: آمریکایی ها سالهاست که از مقابله مستقیم و جنگ با ایران ناامید هستند و با بی شرمی تمام در این حوزه ها ناجوانمردانه تلاش می کنند.
 
سردار حاجی زاده با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار و خیرمقدم به میهمانان خارجی و داخلی اظهار کرد: برای آحاد پاسداران جای بسی افتخار و مباهات است که در مقام و مسئولیت پاسداری از انقلاب اسلامی به بزرگ پاسدار اسلام و پیشوای آزادگان جهان اسلام حضرت امام حسین (ع) اقتدا کرده اند.
 
وی با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن بعثی و سپس رویارویی پیروزمندانه با توطئه های رنگارنگ نظام سلطه و استکبار طی سال های پس از جنگ تحمیلی افزود: ملت بزرگ ایران با الهام از سیره عملی سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و وفاداری نسبت به پیمانی که با خون شهدا بسته اند، با اطاعت از ولی فقیه و زعامت حضرت امام خمینی (ره) و جانشین صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای عزیز (مد ظله العالی) مسیر جهاد، مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران را تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داد.
 
فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه در ادامه با تبیین تحولات جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مرحله نوینی در معادله قدرت پدید آمد، گفت: بعد از فروپاشی شوروی، فرصت پیاده سازی تئوری نظم نوین جهانی برای آمریکا مهیا شد، این تئوری بر پایه فرهنگ تمامیت خواهی و سلطه طلبی بنا شده است.
 
سردار حاجی زاده با بیان اینکه اساس این ایده ایجاد دهکده بزرگ جهانی به رهبری آمریکا استوار شده است افزود: آمریکا بر اساس این اصول، کلیه برنامه ها و اهداف راهبردی خود را برای حفظ و استمرار قواعد جهان تک قطبی قرار داده است.
 
وی تأکید کرد: امروز هر حکومتی فارغ از هر نوع گرایش دینی و اعتقادی، اگر منافع ملی خود را هم جهت با منافع سلطه طلبانه غرب به سرکردگی آمریکا تعریف نکرده باشد و در مقابل آمریکا کرنش نکند با اعمال سیاست های تحریم، مهار، تعدی و تجاوز و تضییع حق حاکمیت مواجه خواهد شد و این نسخه ثابت استکبار غرب برای کشورها است.
 
سردار حاجی زاده با ارائه تصویری از وضعیت امروز منطقه خاطرنشان کرد: چند سالی است منطقه استراتژیک غرب آسیا و بخش هایی از شمال آفریقا شاهد ناامنی، خون ریزی و کشتار مردم بی گناه و جنگ های خانمان سوز توسط گروه های تروریستی تکفیری و داعش شده است و هر روز نیز دامنه این جنگ ها توسعه پیدا می کند.
 
وی افزود: در چنین وضعیتی علاوه بر نابودی زیرساخت کشورها، کودکان، زنان، افراد پیر، جوانان، شیعه و سنی، مسیحی و غیرمسیحی، ایزدی، کُرد و... با ملیت های مختلف در این منطقه قتل عام شده و زنان و دختران به بردگی جنسی برده می شوند.
 
فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه با اشاره به عقاید انحرافی و ضد اخلاق و ضد دین گروهک های تروریستی تکفیری گفت: این گروه ها با افکار الحادی، قارچ گونه در منطقه در حال رشد هستند و این ویروس خطرناک 80 کشور را تا کنون آلوده کرده است. اعتقادات و اقدامات آنها بر هیچ دین و آئینی و حتی منطق بشر اولیه بدوی منطبق نیست.
 
سردار حاجی زاده افزود: آنها انسان زنده را به آتش می کشند، قلب آدم مرده را از قبر بیرون کشیده و به دندان می گیرند، در کوچه و بازار، مسجد، مناطق جمعیتی حرکت های انتحاری انجام می دهند و بی گناهان را می کشند.
 
وی با بیان اینکه گروهک تروریستی تکفیری و داعش در جایی جنگ داخلی و برادر کُشی راه می اندازند و در جای دیگر با بسیج مدرن ترین تسلیحات به جنگ مردمی بی دفاع می روند و شب و روز بر سر آنها اقسام بمب ها را می ریزند، سؤال کرد: این جنگ های ویرانگر با رهبری چه قدرت هایی و با چه اهدافی ایجاد می شود؟ شکل دهی، هدایت و مدیریت تروریسم از نوع دولتی و افسارگسیخته آن مبتنی بر اهداف سیاسی و اعتقادی افراط گرایانه و ویرانگر از چه مبدئی هدایت می شود؟
 
سردار حاجی زاده اظهار داشت: امروز پشت صحنه این همه ویرانگری ها آشکار و بر اساس اقرار خود آنها واضح و شفاف شده است که تحت حمایت چه کشورها و دولت هایی قرار دارند.
 
این مقام عالیرتبه نظامی تصریح کرد: صحنه گردان اصلی این جنایات آمریکا است، آمریکایی ها با طرح انگلیسی- صهیونیستی و پول کشورهای منطقه و در رأس آنها عربستان سعودی به دنبال منافع شومی هستند که دیر یا زود خود آنها را نیز در این باتلاق گرفتار خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه در این عرصه وحشی گری افسار گسیخته هیچ کشوری در حاشیه امن قرار نمی گیرد و قطعاً به نوعی از عوارض این اقدام تأثیر می پذیرد، گفت: آمریکا به دنبال گسترش جنگ نیابتی در منطقه است و با عوام فریبی، ائتلاف ضد داعش راه می اندازد ولی به طور علنی می گوید ما به دنبال نابودی داعش نیستیم، ما بحران را مدیریت می کنیم، این در حالی است که در صحنه عراق شاهد بار ریزی با هواپیما و انواع کمک رسانی به داعش هستیم.
 
فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاهه دشمنی های آمریکا علیه نظام و ملت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران طی 37 سال گذشته انواع طرح های ضد بشری نظام سلطه به رهبری آمریکا را تجربه کرده است و اقدامات تروریستی، نا امن سازی، انفجارات، زدن شهرها با خمپاره تنها بخشی از اقدامات خصمانه ای است که توسط گروهک هایی که امروزه خارج نشین هستند و بعد از سه دهه همچنان توسط آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی حمایت می شوند، در این سالها در کشور ما به مرحله اجرا درآمده است.
 
سردار حاجی زاده افزود: این گروه تروریستی بیش از 16000 نفر از مردم بی گناه ایران را شهید کرده اند، ما آموخته ایم چگونه امنیت ایران را حفظ کنیم، ما آموخته ایم در مقابل گروه های تکفیری، تروریستی، ضد بشری و حتی هواپیما ربایی چگونه مقابله کنیم، ما آموخته ایم چگونه با دشمن بجنگیم، همه ترفندهای آنها برای ما روشن است ولی کشورهایی که تجربه غنی 37 ساله ایران را ندارند بسیار آسیب پذیر هستند.
 
وی با پرده برداشتن از برخی واقعیات تلخ موجود پیرامون وضعیت گروهک های تروریستی تکفیری تحت حمایت آمریکا و غرب گفت: نکبت جدید و گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا مرز و قلمرو نمی شناسد، جبهه ندارد، ظرف چند روز ارتش های کلاسیک و بی تجربه را متلاشی می کنند، امنیت مردم را ظرف مدت کوتاه از بین می برند.
 
سردار حاجی زاده افزود: امروز کشورهایی مثل عراق، سوریه و لیبی گرفتار این مصیبت هستند و ملت بزرگ یمن نیز درگیر مصیب بزرگی همچون مصیبت غزه است.
 
این مقام عالیرتبه نظامی کشورمان با ابراز تأسف نسبت به حمایت کورکورانه برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس از سیاست های جاهلانه عربستان و انجام پروازهای عملیاتی از این کشورها به سمت یمن تأکید کرد: ما در مقابل خداوند متعال، بشریت و تاریخ باید جوابگوی اعمالمان باشیم.
 
وی با حساس توصیف کردن شرایط منطقه و مضحک خواندن دلسوزی رئیس جمهور بی خرد آمریکا در قبال برخی کشورهای منطقه خاطرنشان کرد: تحلیل شرایط منطقه آنی نیست که اوباما به عنوان دلسوز منطقه خلیج فارس در کمپ دیوید ارائه می دهد. کشورهای منطقه باید بیشتر از این هوشیار باشند، واقعیت ها را آنگونه هست تحلیل و ارزیابی کنند.
 
در این مراسم وابسته نظامی اوکراین به عنوان نماینده وابستگان نظامیان خارجی در ایران با اشاره به نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مهمترین ارکان نظام که وظیفه دفاع از کشور را دارد گفت: سپاه پاسداران و نیروهای هوا- فضا یکی از جوانترین نهادهای نظامی ایران هستند و این نشانگر آن است که پیشگامان نیروی نظامی ایران در این نهاد گرد آمده اند.
 
سرهنگ کنستانتین بانوف افزود: بسیاری از نظامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مرزهای کشور خود خدمت می کنند که متأسفانه در زمان صلح عده ای از آنان شهید می شوند که این مسئله ضایعه ای جبران ناپذیر برای ایران، نیروی نظامی کشور و خانواده ها و بستگان آنها به حساب می آید.
 
وی گفت: پیشرفت و شکوفایی سپاه پاسداران، سلامتی و خوشبختی نظامیان و خانواده های آنها را آرزومندم و امیدوارم که ایران و ملتش همواره در سایه صلح برقرار بوده و آینده ای روشن در انتظار این کشور باشد.
 
در این دیدار علاوه بر وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران، نمایندگانی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

/ 0 نظر / 25 بازدید