دانش گداخت هسته ای بومی شده است

رییس پژوهشکده گداخت هسته ای: دانش گداخت هسته ای بومی شده است

رییس پژوهشکده گداخت هسته ای اظهار داشت: اکنون دانش گداخت هسته ای بومی شده و ما قادریم به هر هدفی که در این زمینه تعریف شود دست یابیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از روابط عمومی سازمان انرژی اتمی،علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران به همراهی جمعی از معاونین و مدیران این سازمان و شرکت های وابسته از آخرین دستاوردها و پیشرفت های موفق پژوهشکده گداخت هسته ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای بازدید کرد.

این بازدید با هدف توسعه همکاری های علمی و فنی شرکت های وابسته و توانمند سازمان انرژی اتمی و پژوهشکده های سازمان صورت گرفت. دراین بازدید رییس پژوهشکده تاریخچه ای از فعالیت های سازمان در زمینه گداخت هسته ای ارائه داد و با اشاره به انجام طرح ملی گداخت هسته ای، دستیابی به دانش و تجربه مدیریت طرح های کلان، تربیت نیروی انسانی متخصص، ترسیم نقشه راه گداخت کشور و خودباوری را از نتایج اجرای این طرح برشمرد.

وی با اشاره به خطر اتمام سوخت های فسیلی و سرمایه گذاری که کشورهای بزرگ در این زمینه انجام داده اند، سرمایه گذاری در حوزه گداخت هسته ای را موضوعی حیاتی دانست که اگر کاری اساسی انجام نشود، آیندگان این کشور ما را شماتت خواهند کرد.

رییس پژوهشکده گداخت هسته ای در بخشی دیگر از سخنانش شش طرح کلان این پژوهشکده را معرفی کرد که می توانند جایگاه کشور را در این زمینه در سطح جهان تثبیت و به دستیابی به گداخت هسته ای نزدیک کنند.

صالحی وهیات همراه در این بازدید ازآزمایشگاه های فعال پژوهشکده نظیر آزمایشگاه توکامک دماوند، آزمایشگاه پلاسمای کانونی دنا، آزمایشگاه پلاسمای کانونی 50 ژول، آزمایشگاه ابررسانا و سیستم های گرمایشی و زمستیک گداخت هسته ای و آزمایشگاه طیف سنج جرمی دیدن کرد و توضیحات علمی و فنی مسوولان پروژه ها را شنید

/ 0 نظر / 27 بازدید