رونمایی از کتاب سه شهید شاخص/ دشمن با کتاب به جنگ کتاب آمده است

به گزارش میدان 72 به نقل از مهر، مراسم رونمایی از سه عنوان کتاب از سه شهید شاخص که به تازگی توسط انتشارات فاتحان چاپ شده‌اند، پیش از ظهر امروز با حضور سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار احمد حق طلب، سردار علی ناظری مدیر انتشارات فاتحان، داوود امیریان و عبدالرضا سالمی نژاد از نویسندگان دفاع مقدس در سرای اهل قلم بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

«فرشته نجات»، «خمپاره های فاسد» و «سفرهای غریبانه» سه کتابی بودند که در این برنامه رونمایی شدند.

ناظری در ابتدای این برنامه گفت: انتشارات فانحان، ۵ سال است که سابقه حضور در بازار نشر را دارد و تا امروز ۱۷۰ عنوان کتاب چاپ کرده است. این انتشارات وابسته به سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج است و رویکرد آن، رویکرد بسیج است. بسیج هم یعنی مردم؛ بنابراین کار انتشارات فاتحان پرداختن به نقش مردم در دفاع مقدس است.

در ادامه عبدالرضا سالمی‌نژاد نویسنده کتاب «فرشته نجات» درباره شهید فوزیه شیردل شخصیت محوری این کتاب توضیحاتی ارائه داد.

سردار احمد حق طلب هم به عنوان همرزم شهید شیرویه امام دوست، شخصیت اصلی کتاب «سفرهای غریبانه» به بیان سخنانی پرداخت.

ارشاد گفت یکی از داستان‌ها را حذف کنید

داوود امیریان نویسنده کتاب «خمپاره های فاسد» نیز گفت: این کتاب چند داستان طنز را در بر می گیرد اما هنگام مجوز گرفتن در ارشاد، گفتند باید یکی از داستان ها را حذف کنید. نمی دانم چه مملکتی شده که کسانی که در جنگ نبوده اند، برای کسانی که در جنگ بوده اند، تصمیم می گیرند.

در ادامه سردار نقدی گفت: کتاب، بالی برای پریدن و چراغی برای روشنایی است؛ وسیله ای برای آگاهی است. به برکت نعمت کتاب است که ایده های نو و ارزشمند، تجربه های بالا و سرمایه های بشری، دستچین می شود، تثبیت و ماندگار می شود. اندیشه های برتر به وسیله کتاب از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. ابزار پیشرفت جامعه و تکامل انسان در دست کتاب است. حالا در این برنامه، کتاب به عنوان شهید مزین شده است؛ شهیدی که همین هدف اصلی کتاب را تعقیب می کند یعنی بیدارگری و روشنگری. در زیارت امام حسین(ع) هم گفته می شود که تو جانت را فدا کردی که مردم را از گمراهی نجات بدهی. این، همان رسالت کتاب است.

شهید یک کتاب ماندگار و جاودان برای تاریخ است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: شهید یک کتاب ماندگار و جاودان برای تاریخ است که هر انسانی که می خواهد مسیر تکامل را بپیماید، جا دارد به سمت شهدا برود و از این انوار الهی بهره مند شود. خوش به حال نویسندگانی که کتابشان را با پیوند دادن با شهدا، جاودان می کنند. چون در طول تاریخ کتاب های زیادی نوشته می شوند اما جاودان و ماندگار نمی شوند. اگر به زندگی زنان و مردانی که اسوه و الگو شده اند، مراجعه کنیم می بینیم که شروع آن ها هم از همین کتاب ها بوده است. یعنی آن ها هم عروجشان را با خواندن یک کتاب یا خاطره ای از یک شهید شروع کرده اند. چنین کتاب هایی می توانند سکوی پرتاپ نسل های آینده ما باشند.

وی گفت: البته مقابل این حرکت ارزشمند، دشمن نیز بی کار ننشسته است. دشمنان آگاهی و بشریت یعنی آمریکا، زمانی که حاکمیت را در ایران به دست داشتند، انتشار و عرضه چنین کتاب هایی را جرم می دانستند. زمانی بودن که کتاب های امام خمینی(ره) و نویسنده ای چون جلال آل احمد قاچاق و غیرقانونی بود. گاهی حتی دیدن قرآن و نهج البلاغه ترجمه شده در دست یک دانشجو، برایش باعث دردسر می شد.

نقدی افزود:‌ بعد از دوره ای که حاکمیت از دست آمریکایی ها در آمد، هم دست برنداشتند و تروریست ها را فرستادند تا کتابخانه را به آتش بکشند. شهید مطهری را ترور کردند، شهید مفتح را از سر راه برداشتند و شهدایی چون دستغیب، مدنی و صدوقی را به شهادت رساندند. حتی در ابتدای درگیری های کردستان، یکی از روحانیون و علمای اهل سنت را در میان کتاب هایش گذاشته و به آتش کشیدند. امروز هم به بعد دیگری از مبارزه رو آورده اند و با کتاب به جنگ کتاب آمده اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: یعنی از کتاب که وسیله ای برای ترویج علم و دانش و معرفت است، برای تبلیغ فحشا و غفلت بهره می‌برند؛ چون دیگر زور تفنگ هایشان نمی رسد، ساواک ندارند و نمی توانند محدودیت ایجاد کنند.

وی افزود:‌ سردار حق طلب درباره کتاب «سفرهای غریبانه» صحبت کردند. آقای امیریان هم درباره «خمپاره های فاسد» گفتند و می دانیم که مردم ما با طنز چه ارتباط خوبی دارند. اما می‌خواهم درباره «فرشته نجات» بگویم که مطالعه آن را به همه دختران جوان توصیه می‌کنم. این کتاب درباره زندگی شهیدی است که با وجود مشکلات زیاد، راهش را پیدا کرد و در سخت ترین شرایطی که حتی مردها هم پاوه را ترک کردند، در شهر ماند و وقتی به او گفتند حداقل عکس امام خمینی(ره) را از اتاقت بردار، قبول نکرد. البته پیشنهاد می کنم مردها هم این کتاب را بخوانند چون شهید فوزیه شیردل در جهاد پاوه، درخشید ولی بیشتر الگوی دختران جامعه ماست.

/ 1 نظر / 26 بازدید
مزاياي ايميل مارکتينگ براي وبلاگ شما

مزاياي ايميل مارکتينگ براي سايت يا وبلاگ شما:افزايش بازديد واقعي،کاهش رتبه در گوگل و الکسا،افزايش فروش،بازدهي بالا و سريع،صرفه جويي در هزينه و زمان http://www.alphasender.ir