بچه های جاجرم
خطه جاجرم با فرهنگ و تاریخی غنی در خراسان شهرتی بسیار دارد شهر من 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
.
1
2
3

تحرکات ضد امریکایی مردم در خاورمیانه پس از انعکاس فیلم موهون و توهین امیز به مقدسات اسلامی از منظری دیگر نیز قابل بررسی است .

 

این تحرکات بیشتر در کشورهایی شدت حاد بخود گرفت که درپی بهار عربی  با حمایت ظاهری غرب و در راس آن امریکا در حد زمانی کمتر از دوسال دیکتاتور های خود را سرنگون و دولت های منتخب خود را بر روی کار آورده اند .

 ساکنان مسلمان کشورهایی که هنوز در دست سیستم های عقب مانده دیکتاتوری باقی مانده اند حتی به برگزاری تظاهرات آرام نیز نپرداخته و در راس آن از مرکزیت جهان اسلام (عربستان ) هیچ اخباری از تجمعات اعتراضی بگوش نرسید .

این در حالی است که بطور معمول همیشه و در همه ساعات شبانه روز جوششی عظیم ازخیل مسلمانان در بیت الله الحرام در حال عبادت می باشند .

این تجمع که از ملت های مختلف


این تجمع که از ملت های مختلف کشورهای اسلامی شکل می گیرد . از لحاظ اطلاع رسانی یکی از اگاه ترین مراکز نسبت به حوادث جهان است .

 

اما ظاهرا سیستم صددر صد امنیتی حاکم بر این مسجد در کنترل این خیل عظیم موفقیت فوق العاده ای دارد .

اما واقعیت اینجاست که مسلمانان در مقابل مسائل مربوط به مقدسات خود بسیار هنجار شکن و در واقع از جان گذشته اند و هیچ سیستم امنیتی انتظامی قادر به کنترل احساسات آنان نخواهد بود .

بنابراین یافتن دلیل  سکوت این نقطه حساس مسلمانان در چیست ؟

علاوه بر آن تجمعات میلونی سالانه  مسلمانان در ذیحجه و متقارن با برگزاری مناسک حج تمتع نیز با کمترین اعتراضات نسبت به ناروائی های بکار رفته در جهان اسلام و درسکوت نسبی برگزار می گردد که  این پدیده نیز علی رغم غیر قابل کنترل بودن بطور معمول و نسبی در آرامش کامل برگزار می گردد .

درخصوص نارارامی های لیبی ، مصر ، تونس ، سودان و یمن نیز بطور حتم تمام کسانی که در این اعتراضات شرکت داشته اند . موفق به دیدن فیلم موهون اشاره شده نشده اند و تنها به شنیده ها اکتفا و اقدامات اخیر و در راس آن اقدام به قتل سفیر ایالات متحده نموده اند .

با کنار هم گذاردن هر دو مقوله یعنی آرامش در قلب اسلام و نارامی در مرزهای اسلام  می توان به یک نتیجه عقلانی رسید و آن اینکه آرامش در قلب اسلام و همینطور ناآرامی در مرزهای اسلام بنا به خواست مفتی های مسلمانان صورت می گیرد .

هرچند نظرات مفتی های اعظم کمتر در سربرگ خبرهای رسمی جهان آورده می شود . ولی یقینا فتواهای ایشان سینه به سینه و قبیله به قبیله با سرعتی کمتر از سرعت رسانه های جهان چرخیده و حوادث مشابه را شکل می دهند .

من بعنوان یک مسلمان و در یک نظر کاملا شخصی باید عرض کنم هر اقدامی که سبب معرفی اسلام بعنوان دینی خشونت طلب و آیینی بر پایه قتل آزاد  صورت گیرد محکوم نموده و اعتقاد راسخ دارم که اسلام و مقدسات اسلامی قادرند در مقابل سخت ترین توهین ها و انتقادات سربلند فائق آیند .

از همین روست که  کشیش امریکائی سوزاننده قرآن و همینطور سازندگان فیلم موهون اخیر و اقدامات القاعده در امریکا و قاتلان سفیر ایالات متحده امریکا را در یک جبهه متحد وبا یک هدف مشترک دیده و همگی را در زمره دشمنان اسلام می پندارم .

+ نوشته شده توسط علی دوست شما در یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 و ساعت 9:37 | 2 نظر
[ یکشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٧:٠٦ ‎ب.ظ ] [ ali p ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

خطه دیرینه را اندیشه ای نو بایدش..
صفحات اختصاصی
RSS Feed

--- ---

کد حرکت متن دنبال موس