بچه های جاجرم
خطه جاجرم با فرهنگ و تاریخی غنی در خراسان شهرتی بسیار دارد شهر من 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
.
1
2
3

01/06/1391
بجنورد - مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت:‌ بر اساس عکسهای ثبت شده و نیز مشاهده رفتار 'یوزپلنگ آسیایی' در پناهگاه حیات وحش جاجرم زادآوری این گونه کمیاب در این منطقه قطعی شده است


زادآوری یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش جاجرم قطعی است

http://zoomnews.ir/fa/wp-content/uploads/808484Africa-Cheetah-in-Kenya-Acinonyx-Jubatus-Posters.jpg

به گزارش روز چهارشنبه این اداره کل، 'حسین آبسالان' افزود:‌ عکسهای ثبت شده از یوزپلنگ ماده توسط دوربینهای تله و بررسی شواهد حکایت از وجود توله های تازه متولد شده یوزپلنگ در این منطقه دارد.
وی مشاهدات و یافته های جدید را نویدبخش ادامه بقا و زادآوری این گونه کم نظیر در 'پناهگاه حیات وحش میاندشت' جاجرم دانست.
او گفت: آخرین تصویر گرفته شده در روز نوزدهم مرداده ماه امسال از وجود یک قلاده یوز ماده در این منطقه زیست محیطی حکایت دارد.

وی افزود: اداره محیط زیست جاجرم در قالب طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با همکاری انجمن یوزپلنگ ایرانی با هدف برآورد جمعیت یوزپلنگ آسیایی و سایر گونه های رقیب این جانور 40 دستگاه دوربین تله ای را در منطقه بکار گرفته است.
مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: کفتار، گرگ، گربه وحشی، سمور سنگی، تشی و روباه از دیگر گونه های حیات وحش این منطقه هستند که در تصاویر مشاهده شده اند.

وی افزود: آبان ماه پارسال نیز اداره محیط زیست جاجرم موفق به عکسبرداری از یک قلاده یوزپلنگ نر در پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم شده بود.
پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم از نظرگاه دشتی بودن، منطقه ای مستعد برای پرورش یوزپلنگ آسیایی است که با مساحت 84 هزار و 435 هکتار در 10کیلومتری شرق این شهر قرار دارد.

 

[ جمعه24 شهریور 1391 ] [ علی دوست شما]
[ جمعه ٢٤ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۳:۱۸ ‎ق.ظ ] [ ali p ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

خطه دیرینه را اندیشه ای نو بایدش..
صفحات اختصاصی
RSS Feed

--- ---

کد حرکت متن دنبال موس